sakumlapaievadsnoriserikotajidalibniekifotosponsori
Dziesmu un deju svetki
Rigai 800

VIESU KOLEKTĪVI

 

Sieviešu koris NAISKUORO POSTI- JA TELELAULAJAT


Jauktais koris PT-VIIHDELAULAJAT
Diriģents VEIKO HŪSKONENS (Veikko Huuskonen)

Sieviešu koris NAISKUORO POSTI- JA TELELAULAJAT dibināts 1949. gadā un aktīvi darbojas vēl šodien. Korī ir ap 25 dziedātājas, kuras reizi nedēļā pulcējas mēģinājumā. Kora repertuārā ir garīgā mūzika, tautas dziesmas, populāri skaņdarbi un dziesmas no mūzikliem. 

Jauktais koris PT-VIIHDELAULAJAT nodibināts pirms trijiem gadiem. Agrāk Helsinkos darbojās vīru koris, bet tenoru trūkuma dēļ tas savu darbību pārtrauca pēc 50 gadu pastāvēšanas. Jauktais koris izveidojās saplūstot dziedātājiem no sieviešu un vīru kora. Jauktā kora repertuārs ir galvenokārt izklaidējošs. Tajā iekļautas tādas populāras kompozīcijas kā: Granada; Falling in love with you; When I get older; Charmaine; The last tango of the evening; Raindrops keep fallin on my head un citas. 

Abu koru dalībnieki ir amatieri. Kori nav piedalījušies konkursos vai ierakstījuši kasetes un kompaktdiskus. Viņi dzied tāpēc, ka mīl mūziku un tāpēc, ka viņiem patīk kopā pavadīt brīvo laiku. 

Abu koru diriģents Veiko Hūskonens ir profesionāls mūziķis. Viņš aranžē mūziku orķestriem un koriem, kā arī komponē pats. Sieviešu kori viņš vada jau 20 gadus. Šos korus Rīgā uzņems LATTELEKOM jauktais koris.