sakumlapaievadsnoriserikotajidalibniekifotosponsori
Dziesmu un deju svetki
Rigai 800

VIESU KOLEKTĪVI

VONIČKA

Tautas deju un dziesmu grupa VONIČKA dibināta 1991.gada septembrī. Tās mākslinieciskie vadītāji ir Emilie un Jiri Slavik. Dibinātāju mērķis bija izveidot grupu, kas sastāvētu no trīs vienlīdzīgiem komponentiem – dejotāji, mūziķi un dziedātāji. Grupas mērķis ir paplašināt un uzturēt tautas tradīcijas. Šobrīd grupā ir 110 dalībnieki – 85 dejotāji un 25 mūziķi.
Svarīgākie notikumi, kas raksturo grupas māksliniecisko līmeni ir šādi:
1993. un 1995. gadā grupa ir piedalījusies Čehijas labāko bērnu grupu festivālā Kromerižā (Kromeriž).
1994. gadā grupa ieguva 1. vietu reģionālajā tautas deju grupu skatē pilsētā Rožnov pod Radhoštem.
1997. gadā grupas cimboļu orķestris ieguva 1. vietu nacionālajā tautas mūzikas grupu un orķestru konkursā Breslavā (Breclav).
Deviņu gadu laikā VONIČKA ir sniegusi pavisam 320 koncertus gan savā valstī, gan ārzemēs. Grupa regulāri uzstājas skolās, kā arī citās publiskās vietās pilsētā un tās apkārtnē. VONIČKA bieži piedalās reģionālos folkloras festivālos Čehijā. 1995. gadā grupu uzaicināja piedalīties starptautiskā folkloras festivālā C.I.O.F.F. Polijā. Par grupas sniegumu ir priecājušies arī skatītāji Beļģijā, Francijā, Šveicē, Vācijā, Austrijā, Polijā un Lietuvā.
1999. gada septembrī 53. starptautiskajā festivālā Dižonā, Francijā, kurā piedalījās 25 grupas no visas pasaules, VONIČKA ieguva divas galvenās balvas – par labāko dziedātāju sniegumu un kā vissimpātiskākā grupa.
Tautas deju un dziesmu grupu VONIČKA Rīgā viesoties aicinājis Rīgas Tehniskās universitātes Tautas deju ansamblis VEKTORS.