sakumlapaievadsnoriserikotajidalibniekifotosponsori
Dziesmu un deju svetki
Rigai 800
Norise

    Kokļu mūzikas koncerts                         Latvijas Universitātē

uzklikskini, lai apskatitu  fotokolekcija

Jau kopš 1973. gada Vispārējie Latviešu Dziesmu un deju svētki neiztiek bez Tautas mūzikas koncerta Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Šoreiz Dziesmu svētki ir neparasti, īpaši, jo Rīga svin savus 800. Arī šis koncerts atbilstoši mainījis savu veidolu. 

Mūsu kokle visus šos 800 ir dzīvojusi līdzi Rīgai - ap Rīgu, pašā Rīgā; ir augusi, mainījusies pati, dažādojušies spēles paņēmieni, kļuvusi daudzveidīgāka arī mūzika. Šajā koncertā kokle skanēs visā tās krāšņumā, visās skaņu krāsās, kādās to varam dzirdēt šodien.

Protams, koncertā dzirdēsim tautas mūzikas pērles gan apvienoto koklētāju ansambļu ( kopā 23 ansambļi ), gan atsevišķu kolektīvu - Latvijas koklētāju ansambļu konkursa laureātu sniegumā. Tradicionālajai, etnogrāfiskajai koklei skanēt gan senās, gan jaunās skaņās liks folkloras kopas VILKI vadītājs Edgars Lipors. Tautas dziesmas ieskandinās arī jaunā tenora Jāņa Kurševa balss.

Plašākai publikai jauna un neparasta varbūt liksies koncerta otra daļa, kurā Rīgas senvēsture brīžam sasauksies ar klasiskās mūzikas skanējumu, bet šodienu raksturos latviešu komponistu jaunākie darbi - Romualda Jermaka un Imanta Zemzara 1999. gadā Kokļu mūzikas konkursā godalgotie skaņdarbi un Ilzes Arnes un Andas Beitānes kompozīcijas. Bet īpaši šiem Dziesmu svētkiem savus darbus komponējuši Rihards Dubra un Valdis Zilveris. Atskaņojumā kopā ar koklētāju ansambļiem, kuros spēlēs profesionāļi - mūzikas vidusskolu un augstskolu studenti un absolventi, piedalīsies Rīgas Doma kora skolas meiteņu koris Airas Birziņas vadībā un Senās mūzikas ansamblis CANTO (vadītāja Irēna Nelsone), muzicēs arī solisti - Ieva Lapiņa ( kokle ) un Andis Klučnieks (flauta).

Gan Rīgas, gan rīdzinieku un arī kokles vēsturi cauri laikam un saistībā ar Likteņupes ūdeņu plūdumu ir ieraudzījusi un arī koncerta dalībniekus un klausītājus vadīs režisore Anna Jansone, mākslinieks Mārtiņš Vilšķērsts, koncerta vadītāja Sandra Zviedre un administratore Inese Rone. 

Patīkamu klausīšanos un saulainus un interesantus Rīgas 800 gadu jubilejas svētkus novēl koncerta mākslinieciskā vadītāja Māra Vanaga. 

 

atpakaļ