sakumlapaievadsnoriserikotajidalibniekifotosponsori
Dziesmu un deju svetki
Rigai 800
Norise

    Deju lieluzvedums Viena saule, viena zeme      Skonto stadionā

uzklikskini, lai apskatitu  fotokolekcija

2001. gada 27. un 28. jūlijā plkst. 22:00

KAS?
Vairāk nekā 200 labāko tautas dejas ansambļu no visas Latvijas ar aptuveni 5000 dejotāju. 30 dejas, sākot ar latviešu dejas zelta fondu un beidzot ar darbiem, kas veltīti Rīgai un rīdziniekiem. 17 ievērojamākie Latvijas un pasaules klaida latviešu horeogrāfi - deju autori, kuri reizē ir savu deju virsvadītāji, skatuves deju rakstu pārveidotāji monumentālos laukuma ornamentos. Astoņu lielo Deju svētku virsvadītāja Ingrīda Saulīte kā lieluzveduma mākslinieciskā vadītāja. Valda Liepiņa režija, Jura Vaivoda muzikālā vadība, Guntara Kambara scenogrāfija un gaismas partitūra.

  KUR?
Skonto stadions, modernākais Baltijā, pirmoreiz pārvērtīsies lielā deju laukā, kas veidots Latvijas kontūrās. Četri milzīgi umurkumura gaismas stabi simbolizē četru Latvijas vēsturisko novadu centrus. Dejotāju straume laukumā ieplūst vietā, kur ceļu caur Latviju sāk tās liktensupe Daugava, kuras krastos pie ietekas Baltijas jūrā jau 800 gadus stāv galvaspilsēta Rīga.
 

KĀ?
Trīsdesmit dejas tēlo gan latviešu temperamenta dažādās šķautnes, gan tautas bijīgo attieksmi pret Dabu, cilvēku nodarbošanos ikdienā un svētkos, godu un rituālu izdarības. Sava vieta arī Rīgai kā centrtieces punktam, kas savāc visu Latvijas novadiem raksturīgāko.
Deju rakstus tvirtus un daiļus dara folkloras un etnogrāfijas motīvi, kuri, gadsimtiem ritot, iegūst arvien dzīvākus un modernākus ritmus. Deja, tāpat kā dziesma, ļauj vieglāk pārciest nemieru un karu vētras. Deja ir kā aka uz savu patību (būtību), deja ir logs uz visu pasauli, caurredzams jebkuras tautas pārstāvim.

Koncerta izskaņā dejotāju tūkstošus līksmā virpulī sagriež senās Sudmaliņas to jaunajā, laikmetīgajā interpretācijā - kā Jautrās dzirnavas, kuru turpinājums debesīs virs stadiona izskan kā krāsains svētku salūts.

Eriks Tivums

atpakaļ